Лящі як індикатор ступеня зараженості води

Разные новости, происходящие в мире.

Модератор: nightAngel

Лящі як індикатор ступеня зараженості води

Сообщение nightAngel » Ср окт 04, 2006 10:32 pm

Американські фахівці з боротьби з терористичною загрозою мають намір залучити до своєї роботи лящів, повідомляє Associated Press.

Риби виконуватимуть ту ж функцію живого датчика, що і канарейки в шахтах XIX століття. Лящі житимуть в спеціальних басейнах, заповнених водопровідною водою. Частота їх серцевих скорочень і дихальних рухів, а також траєкторії їх руху у воді реєструватимуться.

При підвищенні концентрації отрути і інших потенційно небезпечних речовин у водопровідній воді ці параметри змінюються. Тоді система автоматично піднімає тривогу. Чутливість лящів перевершує наявні серійні автоматичні розробки.

'Не існує зроблених руками людини сенсорів, які здатні порівнятися з лящами', - заявив агентству Білл Лоулер, один із засновників Intelligent Automation Corporation. Ця фірма організувала серійне виробництво аналітичних систем на базі лящів.

Вартість системи складає 45 тисяч доларів. Першим її замовником стала американська армія.

Крім відносної дешевизни і екологічності, вигідною відмінністю пристроїв, в основі яких лежать живі організми, від електронних датчиків, є їх необмежена по спектру чутливість. Машини можуть досить добре визначати наявність у водопровідній мережі тих забруднень, для виявлення яких вони призначені, але число потенційне небезпечних з`єднань практично нескінченно.
nightAngel
Site Admin
 
Сообщения: 7803
Зарегистрирован: Пн июл 11, 2005 2:28 pm

Вернуться в С миру по-немногу

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

cron